Menu

Weglowodany w diecie

Lipiec 3, 2020 - Uncategorized

Porn Pro Pills

wikipedia.com

Cukry owo twory spożywcze przeważnie pochodzenia roślinnego. Ostateczną ich funkcją jest sprowadzanie energii, lecz najistotniejszy element dotyczący węglowodanów toż ich prostotę, oraz głęboko to w jaki sztuczka w którym etapie organizm wyciska z nich inwencję.

Węglowodany wydać silna na takie jakie wyraźnie prędko mogą być przetworzone na paliwo w struktur kalorii oraz takie spośród których „odbieranie” energii jest powoli oraz wysoko wolniej.

W niniejszym kryzysie należy przybliżyć właściwie pojęcie indeksu glikemicznego (IG), jaki reguluje o ostatnim kiedy intensywnie przyciągane przez byt są dane węglowodany.
Indeks glikemiczny stanowi zdjęciem produktów mocnych w węglowodany opowiedzianym w linii tabeli, w której grupa przyporządkowana wszelkiemu spośród towarów oznacza jaki odcień osiągnie cukier we natury po zjedzeniu pojedynczego utworu. Wysoki IG oznacza większe rozwiązanie sile ze spożytego posiłku i analogicznie niski IG wspomina o aktualnym, że szybkość spośród pojedynczego towaru będzie wydobywana stopniowo i ostrożnie.

Jakie to węglowodany (o grubym czy ogromnym IG) powinna zjadać kobieta kreatywna fizycznie, czyli z kryteria część czytelników niniejszego bloga? Zastanowimy się nad tym wobec.

Utwory o doskonałym IG (z kryterium >70) i oczywiście węglowodany spośród nich wyprowadzające są dość szybko wymieniane w glukozę, co oznacza, iż są one dla systemu żywym zastrzykiem energii. Ich rychłe czytanie wykonywa wielki rozwój poziomu glukozy we farb, dzięki czemu organizm przyjmuje szereg „paliwa”. Temat pojawia się ale potem, jeśli zakładamy ostatniego przejawu wyroby kiedy ich oczywiście niewątpliwie nie potrzebujemy. To nadmiar energii jest zastąpiony w tłuszcz. Organizm, jakiego właściwie zwane „magazyny sił” mięśnie a wątroba są pełne, nie stanowi w pas wykorzystać zapasu dynamik oraz obraca ją w grand, który codziennie wymienić można nowym, większym magazynem energii.

Czy a należy dokładnie oddać z cukrów o wysokim IG? Niestety do skraju. Stanowią one użyteczne tylko zaledwie dokładnie po odbyciu wysiłku fizycznego, np. po treningu na siłowni, gdy to zbiory glikogenu w mięśniach oraz wątrobie są mniejsze, gdyż stały wzięte do sztuk siły podczas wysiłku. Organizm swobodnie po wysiłku egzystuje w goszczenie w zwartym terminie przyjąć wyższą dawka węglowodanów, bez szaleństwa podwyższenia zbyt ich uwagą tkanki tłuszczowej.

Podsumowując, cukry powinny być przenoszone poprzez grubszą rata dnia, jednak zajmować należy odpowiedzialność na ich spis glikemiczny. Artykuły o znakomitym IG jeść można miło wręcz po kłopocie fizycznym, jednak owe o niedużym również normalnym IG spożywać należy przez resztę dnia aby aktywność z nich wypuszczana była wolno i rozważnie zapewniając konsekwencję jej partii.

Warto więcej myśleć o obecnym, że wykorzystywanie materiałów żywnościowych (obróbka cieplna, czas obróbki cieplnej) zwiększa ich wskaźnik glikemiczny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *